Екскурзия до най-красивите европейски столици - Будапеща, Виена и Братислава! 3 нощвки със закуски и транспорт от Глобул Турс
Период: 19.11.2025 - 23.11.2025
1 нощувка в Будапеща;
Вклюючен транспорт;
2 нощувки в района на Виена;
Пешеходна разходка в Братислава;
Описание:
Изживей незабравими моменти из едни от най-красивите европейски столици - Будапеща, Виена, Братислава!
Предложение на Глобул Турс!
Офертата включва:
- Срещу един ваучер предплащате на един човек, при двойно/ тройно настаняване за:
- Транспорт с лицензиран автобус от София, с включени пътни и гранични такси;
- 1 нощувка със закуска в хотел 3* в Будапеща;
- 2 нощувки със закуски в хотел 3* в района на Виена;
- Пешеходна разходка в Братислава;
- Водач от туристическата агенция;
- Останалата част от сумата по пакета се доплаща при подписване на договора или в срок по уговорка;;
- Виж повече на "Прочети още".
Доплащания:
- Панорамна обиколка на Будапеща с местен екскурзовод "Перлите на Будапеща" - 18 евро + 3 евро за слушалки (не включва входни билети);
- Разходка с корабче по р. Дунав в Будапеща с чаша вино и парче торта - типично по унгарски - 30 евро;
- Панорамна и пешеходна обиколка на Виена "Сърцето на Австрия" - 15 евро + 3 евро за слушалки;
- Посещение на увеселителен парк Пратер - 5 евро;
- Входни такси на посещаваните обекти;
- Доплащане за единично настаняване;
- Лични разходи.
УСЛОВИЯ НА ОФЕРТАТА:
- Дата на отпътуване: 19.11.2025 г;
- Преди да закупите ваучер е необходимо да проверите за свободни места на телефон 0894 554 655, 0894554663 или да изпратите писмено Вашата заявка във формата за запитване;
- Местата за тази цена са ограничени и тя е валидна до изчерпване на количествата;
- ВНИМАНИЕ: ЗАПИТВАНЕТО ЗА СВОБОДНИ МЕСТА ПО ТЕЛЕФОНА ИЛИ ЧРЕЗ ПИСМЕНАТА ФОРМА НЕ Е РЕЗЕРВАЦИЯ!
- След като извършите плащане е задължително да се свържете с нас на горепосочените телефони, за да направите Вашата резервация;
- Необходимо е до 2 работни дни след закупуване на ваучер да сключите договор с туроператора. Контактите ще намерите на закупения ваучер;
- При подписване на договора е необходимо да предоставите разпечатан ваучер;
- Промяна на дата е възможна само след изричното съгласие на агенцията и наличие на свободни места;
- Анулация е възможна само според анулационния план на агенцията;
- От актуалната промоция можете да се възползвате единствено чрез закупуване на ваучер от този сайт;
- Всички условия на този сайт.
ПРОГРАМА:
1 ден:
Отпътуване от София в 20:30 ч. в посока Будапеща. Преминаване през ГКПП Калотина. Нощен преход.
2 ден:
Пристигане в Будапеща сутринта. Унгарската столица е град с особен чар, красива архитектура и много лица, и често я наричат "Принцесата на Дунава".
Панорамна обиколка на града с местен екскурзовод "Перлите на Будапеща" (срещу заплащане): Парламента - третата по големина административна сграда в света, гордо издигаща се на брега на р. Дунав имаща 365 кули, 691 стаи, 28 входа, 20км стълбища, 242 скулптури на унгарски крале; кралския крепостен хълм Буда с Рибарските кули, от който се откриват великолепни гледки към Дунав и монументалните сгради на Пеща; величествената катедрала "Св. Матияш", носеща името на най-известния унгарски крал, който два пъти е бил венчан в храма; Нулевия километър; Цитаделата - издигната от Хабсбургите, за да защитава "Перлата на Дунава" от нападения; паметника на принцеса Сиси; Площада на героите - най-емблематичния и популярен площад в унгарската столица, изобразяващ основоположниците и кралете на Унгария; верижен мост Сечени - един от най-старите мостове над река Дунав; хълма Гелерт; остров Маргит и др.
Разходка с корабче по р. Дунав - красота и романтика! (срещу заплащане). Прекрасна възможност да се насладите на завладяващите гледки и грандиозни сгради от двете страни на Дунава с чаша вино и парче торта - типично по унгарски. Разходката по Великата европейска река Дунав ни дава един по-различен, романтичен поглед към прекрасната Будапеща.
Настаняване в хотела в Будапеща.
Свободно време за почивка или разходка по булевард Ракоци и улица Ваци - двете емблематични улици на Пеща. Ваци е пешеходната и търговска улица с най-популярните кафенета и магазини в града, и е в близост до река Дунав. Тук се намира и известното в Европа историческо кафене "Жербо". Отворило врати през далечната 1858г. то предлага изискана аристократична обстановка в стил рококо и сецесион и предлага кулинарни шедьоври. Нощувка.
3 ден:
Закуска. Отпътуване към Братислава - столицата на Словакия, най-малката столица от 4-те разположени на р. Дунав.
Пристигане в Братислава - богат на история, приказна архитектура, град в който се влюбваш от пръв поглед. Пешеходна разходка в Стария град, който крие много исторически тайни: замъкът на Братислава построен преди 10 века на хълм Малки Карпати точно над р. Дунав, откъдето се открива зашеметяваща гледка към града, Австрия и Унгария; Парламента на Република Словакия; Хвиездеславовият площад със старата оперна сграда; Главния площад с двореца Примаси, в който Наполеон подписва Пресбургския мирен договор; готическата катедралата Св. Мартин - място за коронации и сватби на кралското семейство, чиято форма символизира разпятието, а малките златни коронки по земята ни показват пътят на коронацията в миналото; мостът с кулата "НЛО"
наподобяваща летяща чиния над р. Дунав; академия Истрополитана, Старото кметство, двореца на архиепископите. Из центъра на Братислава ще се натъкнем на закачливи статуи с истории, които непременно ще Ви накарат да спрете, да се усмихнете и да се снимате с тях: с наполеоновия войник, с работника и др.
Свободно време за разходки. Любопитен факт, е че след посещението си в Братислава Ханс Кристиан Андерсен казва: "Ако
искате приказка, самият ви град е една приказка."
Отпътуване към столицата и сърцето на Австрия - Виена. Пристигане и настаняване в хотела. Нощувка.
4 ден:
Закуска. Панорамна обиколка на Виена: двореца "Белведере" (парка) - построен в бароков стил по поръчка на принц Евгений Савойски; Виенската опера - един от символите на града; главната резиденция на Хабсбургите - двореца Хофбург; представителния булевард "Рингщрасе" изграден на мястото на старата крепостна стена; Парламента с фонтана на Атина Палада; Кметството - пищна сграда в неоготически стил; къщата на Хундертвасер - с многоцветни стени, вълнообразни подове, дървета считащи се за живеещи в къщата и растящи през прозорците; Уно Сити със сградите на ООН.
Пешеходна разходка в стария център на града - площад "Мария Терезия" с паметника на великата императрица, където са и двата музея - Природонаучен и История на изкуството; площад "Грабен" и
статуята на чумата от 17 в. посветена на св. Троица; катедралата "Св. Стефан" - най - голямата и най - висока църква във Виена цели 136 метра с готическа фасада и бароков интериор; оживената
улица "Кертнерщрасе" и др. Свободно време за обяд, разходки, за да усетите кратотата и стила на изящната Виена. Да опитате
торта "Сахер" - неустоима виенска класика с традиционното кафе "Меланж" в уютните и прочути виенски кафенета.
Привечер посещение на Пратер - най-стария увеселителен парк в Европа (срещу заплащане), предлага множество атракции на посетителите, а легендарното Гигантско виенско колело е един от символите на австрийската столица. Колелото се движи бавно и от него се разкрива красива гледка към Виена от 65м височина - гледка, която не се забравя. Дори и да не използвате някой от атракционите винаги е приятно да се разходите из парка, да хапнете захарен памук или виенски вурстчета. Днес паркът е любимо място за излети и почивка на виенчани. Свободно време за забавления и разходки.
Нощувка.
5 ден:
Закуска. Отпътуване към България. Пристигане в София вечерта.
***
Глобул Турс е Вашата туристическа агенция! Повече от 15г. техният екип работи с огромно удоволствие за Вас, техните клиенти, за да ви предостави интересни и вълнуващи пътувания и незабравими почивки. Работи за вас с ентусиазъм, за да се чувствате доволни след края на всяко пътешествие, за да се върнете при тях с ново любопитство към следващата дестинация, завладяла въображението Ви. Екипът им, винаги лоялен към Вас, се труди неуморно и с любов създава нови пътешествия у нас и по света.
Безспорно Глобул Турс е лидер в организацията и обслужването на автобусни екскурзии и почивки на Балканите и в Европа.
С какво са по-различни от останалите туристически агенции?
Техните оферти са нещо повече от обикновени екскурзии. Чрез техните дестинации Вие преоткривате Родината ни и опознавате нови страни и култури. През всичките тези години те са осъществили хиляди пътувания у нас и в чужбина. Сбъднали са много мечти и продължават да работят професионално, с любов и с радост за Вас, неуморни пътешественици.
****
Необходими документи: лична карта или задграничен паспорт с 6-месечна валидност към датата на отпътуване; няма визови, санитарни и медицински изисквания за посещаваните по маршрута страни.
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията: 40 туристи.
Срок за уведомяване при недостигнат минимален брой туристи: 3 дни преди датата на отпътуване.
Офертата е осигурена от ГЛОБУЛ ТУРС ЕООД, ЕИК: 131359479 (Глобул Турс)
***
ВАЖНО!
Може да се възползвате от актуалната промоция само чрез закупуване на ваучер от този сайт. Неизползван в срок ваучер се счита за невалиден и сумата по него не се възстановява!
Благодарим Ви!
Подобни оферти
- На море (180)
- Градове (319)
- Забележителности (229)
- С децата (306)
- Ранни записвания (126)
Няма активни оферти
Описание:
Изживей незабравими моменти из едни от най-красивите европейски столици - Будапеща, Виена, Братислава!
Предложение на Глобул Турс!
Офертата включва:
- • Срещу един ваучер предплащате на един човек, при двойно/ тройно настаняване за:
- • Транспорт с лицензиран автобус от София, с включени пътни и гранични такси;
- • 1 нощувка със закуска в хотел 3* в Будапеща;
- • 2 нощувки със закуски в хотел 3* в района на Виена;
- • Пешеходна разходка в Братислава;
- • Водач от туристическата агенция;
- • Останалата част от сумата по пакета се доплаща при подписване на договора или в срок по уговорка;;
- • Виж повече на "Прочети още".
Доплащания:
- • Панорамна обиколка на Будапеща с местен екскурзовод "Перлите на Будапеща" - 18 евро + 3 евро за слушалки (не включва входни билети);
- • Разходка с корабче по р. Дунав в Будапеща с чаша вино и парче торта - типично по унгарски - 30 евро;
- • Панорамна и пешеходна обиколка на Виена "Сърцето на Австрия" - 15 евро + 3 евро за слушалки;
- • Посещение на увеселителен парк Пратер - 5 евро;
- • Входни такси на посещаваните обекти;
- • Доплащане за единично настаняване;
- • Лични разходи.
УСЛОВИЯ НА ОФЕРТАТА:
- • Дата на отпътуване: 19.11.2025 г;
- • Преди да закупите ваучер е необходимо да проверите за свободни места на телефон 0894 554 655, 0894554663 или да изпратите писмено Вашата заявка във формата за запитване;
- • Местата за тази цена са ограничени и тя е валидна до изчерпване на количествата;
- • ВНИМАНИЕ: ЗАПИТВАНЕТО ЗА СВОБОДНИ МЕСТА ПО ТЕЛЕФОНА ИЛИ ЧРЕЗ ПИСМЕНАТА ФОРМА НЕ Е РЕЗЕРВАЦИЯ!
- • След като извършите плащане е задължително да се свържете с нас на горепосочените телефони, за да направите Вашата резервация;
- • Необходимо е до 2 работни дни след закупуване на ваучер да сключите договор с туроператора. Контактите ще намерите на закупения ваучер;
- • При подписване на договора е необходимо да предоставите разпечатан ваучер;
- • Промяна на дата е възможна само след изричното съгласие на агенцията и наличие на свободни места;
- • Анулация е възможна само според анулационния план на агенцията;
- • От актуалната промоция можете да се възползвате единствено чрез закупуване на ваучер от този сайт;
- • Всички условия на този сайт.
ПРОГРАМА:
1 ден:
Отпътуване от София в 20:30 ч. в посока Будапеща. Преминаване през ГКПП Калотина. Нощен преход.
2 ден:
Пристигане в Будапеща сутринта. Унгарската столица е град с особен чар, красива архитектура и много лица, и често я наричат "Принцесата на Дунава".
Панорамна обиколка на града с местен екскурзовод "Перлите на Будапеща" (срещу заплащане): Парламента - третата по големина административна сграда в света, гордо издигаща се на брега на р. Дунав имаща 365 кули, 691 стаи, 28 входа, 20км стълбища, 242 скулптури на унгарски крале; кралския крепостен хълм Буда с Рибарските кули, от който се откриват великолепни гледки към Дунав и монументалните сгради на Пеща; величествената катедрала "Св. Матияш", носеща името на най-известния унгарски крал, който два пъти е бил венчан в храма; Нулевия километър; Цитаделата - издигната от Хабсбургите, за да защитава "Перлата на Дунава" от нападения; паметника на принцеса Сиси; Площада на героите - най-емблематичния и популярен площад в унгарската столица, изобразяващ основоположниците и кралете на Унгария; верижен мост Сечени - един от най-старите мостове над река Дунав; хълма Гелерт; остров Маргит и др.
Разходка с корабче по р. Дунав - красота и романтика! (срещу заплащане). Прекрасна възможност да се насладите на завладяващите гледки и грандиозни сгради от двете страни на Дунава с чаша вино и парче торта - типично по унгарски. Разходката по Великата европейска река Дунав ни дава един по-различен, романтичен поглед към прекрасната Будапеща.
Настаняване в хотела в Будапеща.
Свободно време за почивка или разходка по булевард Ракоци и улица Ваци - двете емблематични улици на Пеща. Ваци е пешеходната и търговска улица с най-популярните кафенета и магазини в града, и е в близост до река Дунав. Тук се намира и известното в Европа историческо кафене "Жербо". Отворило врати през далечната 1858г. то предлага изискана аристократична обстановка в стил рококо и сецесион и предлага кулинарни шедьоври. Нощувка.
3 ден:
Закуска. Отпътуване към Братислава - столицата на Словакия, най-малката столица от 4-те разположени на р. Дунав.
Пристигане в Братислава - богат на история, приказна архитектура, град в който се влюбваш от пръв поглед. Пешеходна разходка в Стария град, който крие много исторически тайни: замъкът на Братислава построен преди 10 века на хълм Малки Карпати точно над р. Дунав, откъдето се открива зашеметяваща гледка към града, Австрия и Унгария; Парламента на Република Словакия; Хвиездеславовият площад със старата оперна сграда; Главния площад с двореца Примаси, в който Наполеон подписва Пресбургския мирен договор; готическата катедралата Св. Мартин - място за коронации и сватби на кралското семейство, чиято форма символизира разпятието, а малките златни коронки по земята ни показват пътят на коронацията в миналото; мостът с кулата "НЛО"
наподобяваща летяща чиния над р. Дунав; академия Истрополитана, Старото кметство, двореца на архиепископите. Из центъра на Братислава ще се натъкнем на закачливи статуи с истории, които непременно ще Ви накарат да спрете, да се усмихнете и да се снимате с тях: с наполеоновия войник, с работника и др.
Свободно време за разходки. Любопитен факт, е че след посещението си в Братислава Ханс Кристиан Андерсен казва: "Ако
искате приказка, самият ви град е една приказка."
Отпътуване към столицата и сърцето на Австрия - Виена. Пристигане и настаняване в хотела. Нощувка.
4 ден:
Закуска. Панорамна обиколка на Виена: двореца "Белведере" (парка) - построен в бароков стил по поръчка на принц Евгений Савойски; Виенската опера - един от символите на града; главната резиденция на Хабсбургите - двореца Хофбург; представителния булевард "Рингщрасе" изграден на мястото на старата крепостна стена; Парламента с фонтана на Атина Палада; Кметството - пищна сграда в неоготически стил; къщата на Хундертвасер - с многоцветни стени, вълнообразни подове, дървета считащи се за живеещи в къщата и растящи през прозорците; Уно Сити със сградите на ООН.
Пешеходна разходка в стария център на града - площад "Мария Терезия" с паметника на великата императрица, където са и двата музея - Природонаучен и История на изкуството; площад "Грабен" и
статуята на чумата от 17 в. посветена на св. Троица; катедралата "Св. Стефан" - най - голямата и най - висока църква във Виена цели 136 метра с готическа фасада и бароков интериор; оживената
улица "Кертнерщрасе" и др. Свободно време за обяд, разходки, за да усетите кратотата и стила на изящната Виена. Да опитате
торта "Сахер" - неустоима виенска класика с традиционното кафе "Меланж" в уютните и прочути виенски кафенета.
Привечер посещение на Пратер - най-стария увеселителен парк в Европа (срещу заплащане), предлага множество атракции на посетителите, а легендарното Гигантско виенско колело е един от символите на австрийската столица. Колелото се движи бавно и от него се разкрива красива гледка към Виена от 65м височина - гледка, която не се забравя. Дори и да не използвате някой от атракционите винаги е приятно да се разходите из парка, да хапнете захарен памук или виенски вурстчета. Днес паркът е любимо място за излети и почивка на виенчани. Свободно време за забавления и разходки.
Нощувка.
5 ден:
Закуска. Отпътуване към България. Пристигане в София вечерта.
***
Глобул Турс е Вашата туристическа агенция! Повече от 15г. техният екип работи с огромно удоволствие за Вас, техните клиенти, за да ви предостави интересни и вълнуващи пътувания и незабравими почивки. Работи за вас с ентусиазъм, за да се чувствате доволни след края на всяко пътешествие, за да се върнете при тях с ново любопитство към следващата дестинация, завладяла въображението Ви. Екипът им, винаги лоялен към Вас, се труди неуморно и с любов създава нови пътешествия у нас и по света.
Безспорно Глобул Турс е лидер в организацията и обслужването на автобусни екскурзии и почивки на Балканите и в Европа.
С какво са по-различни от останалите туристически агенции?
Техните оферти са нещо повече от обикновени екскурзии. Чрез техните дестинации Вие преоткривате Родината ни и опознавате нови страни и култури. През всичките тези години те са осъществили хиляди пътувания у нас и в чужбина. Сбъднали са много мечти и продължават да работят професионално, с любов и с радост за Вас, неуморни пътешественици.
****
Необходими документи: лична карта или задграничен паспорт с 6-месечна валидност към датата на отпътуване; няма визови, санитарни и медицински изисквания за посещаваните по маршрута страни.
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията: 40 туристи.
Срок за уведомяване при недостигнат минимален брой туристи: 3 дни преди датата на отпътуване.
Офертата е осигурена от ГЛОБУЛ ТУРС ЕООД, ЕИК: 131359479 (Глобул Турс)
***
ВАЖНО!
Може да се възползвате от актуалната промоция само чрез закупуване на ваучер от този сайт. Неизползван в срок ваучер се счита за невалиден и сумата по него не се възстановява!
За Глобул Турс:
- Глобул Турс
- гр. София 1000ул." Екзарх Йосиф" 29
- всеки ден 10:30 - 17:30ч
-
- 60 ОЦЕНКИ
- 8 активни оферти
- 1649 продадени ваучери
Подобни оферти
- На море 180
- Градове 319
- Забележителности 229
- С децата 306
- Ранни записвания 126
Няма активни оферти